Southampton Club Champions 1921 - 2019

Year Club Champion Junior Champion Under 140 Champion Under 120 Champion Under 100 Champion Quickplay Champ
(Parsons Trophy)
Knockout Champ
(Paul Hurn Trophy)
Most Improved Player
(Tony Summers Award)
2019 G. Jones   K. Sawers D. Nelson R. Forbes G. Jones F. McLeod J. Impey & S. Lawrence
2018 G. Jones   P. Hurn D. Nelson T. Hutchins R. Williams G. Jones F. O'Donovan
2017 D. Clark & G. Jones   G. Moore R. Forbes T. Hutchins R. Williams F. McLeod R. Williams
2016 G. Jones   J. Davis D. Murchie P. Chinkin F. McLeod F. McLeod J. Davis
2015 L. Allen   D. Agostinelli T. Cutter J. Comber L. Allen F. McLeod  
2014 O. Gill   D. Agostinelli J. Davis D. Murchie O. Gill O. Gill  
2013 O. Gill   A. Dore D. Priestley J. Davis O. Gill G. Jones  
2012 O. Gill   M. Roberts D. Agostinelli T. Roberts O. Gill T.R. Anderson  
2011 M.J. Yeo   D. Priestley N. Drew J. Ingamells L. Allen O. Gill  
2010 M.J. Yeo   A.C. Summers N. Drew J. Ingamells F. McLeod F. McLeod  
2009 L. Allen   J. Wiseman A. Gee   L. Allen A. Samuels  
2008 L. Allen   G. Moore D. Murchie   L. Allen F. McLeod  
2007 T.R. Anderson   P. Hurn J. Wiseman   T.R. Anderson F. McLeod  
2006 L. Allen   G. Moore D. Murchie   L. Allen T.R. Anderson  
2005 D.W. Bell   J. Wiseman G. Moore   F. McLeod F. McLeod  
2004 D.W. Bell   J. Wiseman A.C. Summers   L. Allen    
2003 T. Remington   R. Perrin D. Murchie   M.J. Buckmaster    
2002 D.W. Bell   J. Wiseman A.C. Summers   D.W. Bell    
2001 D.W. Bell   L. Stables A.C. Summers   L. Allen    
2000 D.W. Bell A. Weston I.A. Stenhouse L. Stables   M.J. Buckmaster    
1999 D.W. Bell A. Norton N. Packer A. Weston   M.J. Buckmaster    
1998 D.W. Bell A. Norton L. Walters T. Cutter   B. Otway    
1997 E.L. Godber A. Norton E. Addy N. Packer   B. Otway    
1996 D.W. Bell A. Norton M. Gray T. Cutter   D.W. Bell    
1995 D.R. Oates C. Blake R. Hansford J. Henderson   A. Azzam    
1994 D.W. Bell A. Azzam T.R. Anderson S. Craggs   C. Blake    
1993 D.W. Bell T. Remington R. Hansford     D.W. Bell    
1992 D.W. Bell C. Blake T.R. Anderson     D.W. Bell    
1991 D.W. Bell C. Blake R. Hansford     I.A. Stenhouse    
1990 M.J. Yeo D.R. Neil C.A. Donaldson     D.W. Bell  
1989 M.J. Yeo D.R. Neil A.C. Summers     R.C. Noyce  
1988 D.R. Neil E.L. Godber       M.J. Yeo  
1987 M.J. Buckmaster M.I. Walker          
1986 M.J. Buckmaster E.L. Godber          
1985 M.J. Yeo M.I. Walker
B. Otway
         
1984 M.J. Buckmaster K.R. Walker          
1983 D.W. Bell K.P. Goater          
1982 S.D. Bell K. Fuller  
1981 S.D. Bell M. Buchan  
1980 S.D. Bell M. Buchan  
1979 I.A. Stenhouse J.S. Tilley  
1978 B.P.A. Andrews R.C. Noyce  
1977 A.J. Berry T.M. Joslin
R.C. Noyce
 
1976 D.W. Bell
1975 D.E. Bower
1974 M.W.J. Thompson
1973 M.W.J. Thompson
1972 I.A. Stenhouse
1971 B.F. O'Sullivan
1970 P.J. Patience
1969 M.W. Johnson
1968 A.C. Barton
1967 L.E. Vine
1966 P.J. Patience
C. McSheehy
1965 P.J. Patience
1964 P.L. Marshall
1963 L.C. Walters
1962 A.C. Barton
1961 L.C. Walters
1960 M.W.J. Thompson
1959 M.W.J. Thompson
1958 A.C. Barton
1957 G.L. Pritchard
1956 A.C. Barton
1955 no contest
1954 W.J. Fry
1953 W.J. Fry
1952 W.J. Fry
1951 W.J. Fry
1950 W.J. Fry
1949 W.J. Fry
1948 W.J. Fry
1947 A.C. Barton
1946 W.J. Fry
1940-45 no contest
1939 F.J.H. Elwell
1938 F.J.H. Elwell
1937 H.H.R. Northover
1936 F.J.H. Elwell
1935 F.J.H. Elwell
1934 W.J. Fry
1933 F.J.H. Elwell
1932 F.J.H. Elwell
1931 W.J. Fry
1930 F.J.H. Elwell
1929 F.J.H. Elwell
1928 F.J.H. Elwell
1927 F.J.H. Elwell
1926 W.J. Fry
1925 F.J.H. Elwell
1924 F.J.H. Elwell
1923 no contest
1922 A.B. Coe
1921 F.J.H. Elwell